Девин Букър вкарва 30 точки, Сънс стават горещи от диапазона от 3 точки, за да победят Хоукс със 128-115
AP News | 2024-03-22 | 07:16:49

ФЕНИКС (AP) — Девин Букър вкарва 30 точки, Ерик Гордън добавя 21 от пейката и Финикс Сънс победиха Атланта Хоукс 128-115 в четвъртък вечерта.

Феникс спечели до голяма степен благодарение на превъзходна стрелба от далечно разстояние, правейки 22 от 41 тройки. Букър удари шест тройки, докато Гордън и Ройс О’Нийл добавиха по четири. Кевин Дюрант имаше 19 точки, а Грейсън Алън добави 13.

Атланта загуби пет от последните си шест. Дежунте Мъри вкара 29 точки, докато Де’Андре Хънтър добави 22.

Слънцата водеха с пет на полувремето и поведоха с 96-93 на четвъртото.

Финикс постигна голям тласък в средата на последната четвърт, когато О'Нийл, Гордън и Бол Бол се свързаха за 3 точки при три поредни притежания в атака за преднина от 112-98.

Хоукс отговориха, като намалиха разликата до 115-110 с 5:24 оставащи, но Дюрант отговори с кофа, за да върне заплахата.

Слънцата надделяха въпреки многото трудности през второто полувреме.

Букър получи петия си фаул в средата на третата четвърт, принуждавайки треньора Франк Фогел да седи на четирикратния мач на звездите до средата на четвъртата четвърт. Стартовият център Юсуф Нуркич също пропусна голяма част от второто полувреме, след като получи удар в страничната част на лицето, което го върна в съблекалнята за няколко минути.

Слънцата — играейки през втората вечер от последователни игри — изглеждаха мудни в началото, попадайки в дупка 25-11. Финикс отвърна на удара доста бързо и ударът на Брадли Бийл с две ръце изравни резултата на 37 в началото на втората четвърт.

Финикс поведе с 65-60 до полувремето. Букър водеше Слънцата с 13 преди почивката, докато Мъри имаше 18 за Хоукс.

Гардът на звездите на Атланта Трей Йънг пропусна 13-ия си пореден мач заради скъсана връзка на пръста. Атланта има рекорд 6-7 в негово отсъствие.

Дюрант, който стана голмайстор номер 8 в историята на НБА в сряда вечерта, удари още една марка в четвъртък със своята 2000-на тройка. Той е 16-ият играч в лигата, постигнал това постижение.

Хоукс: домакин на Шарлът в събота вечер.

Сънс: в Сан Антонио в събота нощ.